Logo Stowarzyszenia MTB Sudety

By jeździło się lepiej…

Logo Stowarzyszenia MTB Sudety

By jeździło się lepiej…

Witajcie drodzy kolarze turyści, rowerzyści,i wszyscy amatorzy dwóch kółek. Wspólnie z zespołem Strefy MTB Sudety postanowiliśmy rozpocząć pisanie cykl artykułów związanych z naszym bliskim przyjacielem, którym jest rower MTB i nie tylko.

W tym miejscu będziemy razem pisać o trasach Strefy MTB Sudety, o tym jak przygotować się do wyjazdu w góry, co ze sobą zabrać, jak zaplanować trasę, jak odżywiać się podczas wysiłku. Wszystko po to, aby jazda na rowerze była przyjemna, bo niewątpliwie taka jest. Mamy przepiękną okolicę, idealnie nadającą się na wypady rowerowe ze znajomym, z którymi bliżej możemy poznawać nasz region.

Jazda na rowerze to wspaniała sprawa, dająca wiele przyjemności. Dzięki jeździe na rowerze możecie się zrelaksować, uciec od pędu dnia codziennego, poznać wspaniałych ludzi i miejsca. Po rowerowym wypadzie rowerze zawsze będziecie czuć się lepiej, Wasza kondycja i zdrowie się poprawi, a po każdej wyprawie dzięki ogromnej dawce endorfin, będziecie mieć „powera” do realizacji zadań dnia codziennego. Dlatego też, wraz z upływem czasu chcemy wracać w swoje ulubione miejsca, na swoje ulubione trasy.

Poruszane tutaj będą również tematy związane z techniką jazdy. Dowiecie się m.in jak poprawić swoją technikę jazdy w terenie. Oczywiście pomoże nam grono doświadczonych osób. Wszystko po to, aby przybliżyć Wam temat kolarstwa górskiego, po toaby pokonywanie górskich tras było przyjemniejsze i szybsze. Pojawią się artykuły związane z pokonywaniem zakrętów, zjazdów, podjazdów. Będą też loty, czyli pokonywanie tzw. „dropów” czy hop.

Nie zabraknie tutaj wpisów podróżniczo-rowerowych. Postaram się przychylić choć trochę rąbka tajemnicy wypraw weekendowych, w tym także tych dłuższych niż weekendowe. Od przygotowania roweru, wybrania miejsca na rozbicie namiotu na dziko, po czytanie mapy i planowanie trasy w zgodzie z przyrodą.

Jeśli pojawią się tematy, kwestie, dotyczące tego jak zachować się na rowerze MTB lub gdzie pojechać i jaką trasę wybrać a chcielibyście, aby je opisać – napiszcie do nas na adres marketing@strefamtbsudety.pl.

Do zobaczenia na trasach.

By jeździło się lepiej…