NIEBIESKA – KAMIENNA GÓRA

Profil Trasy

Mapa Trasy

Interaktywna Mapa Trasy

Opis Mapa Trasy

Śmiało można górskie trasy w Gminie Kamienna Góra nazwać sielskimi.

Malownicza wieś Kochanów w której rozpoczynamy naszą przygodę usytuowany jest Punkt Dostępu do tras. Tu możemy pozostawić pojazd i ruszyć na jedną z trzech tras:

– zółtą

– niebieską

– pomarańczową – łącznik z pozostałymi trasami strefy

Początek przygody to asfaltowa nawierzchnia w sam raz na rozkręcenie korby. Będąc uważnym już na samym początku tras po prawej stronie miniemy pokutny krzyż wykuty z piaskowca a tuz za nim kościół i zespół dworski.

Dalej to już lasy i góry które pokonujemy szutrową drogą zgrabnie pędzącą w górę sprawiając że serce zaczyna mocniej pracować. Na pierwszych kilku kilometrach trasa niebieska ma ten sam ślad co i żółta dopiero na 4 kilometrze trasy się rozdzielają i błękitna biegnie samotnie pokazują piękną panoramę na Karkonosze. Około 10 km zjeżdżamy do rozdroża na którym to można zjechać z trasy i popędzić w stronę Głazów Krasnoludków. Zaledwie 800m i mamy piękne głazy, które przez miliony lat owiewał wiatr tworząc urokliwa formacje skalne.

Napojeni natura jedziemy dalej w kierunku wsi Kochanów gdzie czeka na nas baza Bike Camp Kochanów. Punkt Certyfikowany Strefy MTB Sudety.

Trasa łatwa i polecana dla całych rodzin. Przyczepka rowerowa tu znakomicie sobie poradzi oraz Gravel.

Trasa liczy 15,1km

Czas przejazdu od 1,5h do 2,5h

Trasa na MTB i Gravel

By jezdziło się lepiej w Sudetach!