Puchar Strefy MTB

Strefa MTB Sudety to największy i najszybciej rozwijający się system górskich tras rowerowych w Polsce, który jest odpowiedzią na szybko rosnący trend aktywnego spędzania czasu wolnego.

Budowany jest nieustannie od 2013 roku przez profesjonalny i zaangażowany zespół, który z rozmachem wprowadza nową jakość i rozwiązania, znane z najlepszych światowych regionów rowerowych. Pełny obraz projektu definiują zróżnicowane trasy (w tym singeltrack’s), infrastruktura przyjazna rowerzystom oraz certyfikacja obiektów noclegowych, gastronomicznych i usługowych. Strefa MTB Sudety to także emocje i rywalizacja w uwielbianej przez zawodników i kibiców serii wyścigów o Puchar Strefy MTB Sudety a także od 2018 roku pierwszy organizowany w Górach Sowich wyścig etapowy pn. Epicka Czwórka. Wiedza, pasja i energia, w połączeniu z unikatową naturą, sprawiają że Strefa MTB Sudety to najlepsze miejsce dla fanów kolarstwa górskiego. Bez względu na wiek czy posiadane umiejętności.

Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety została uhonorowana przez Polską Organizację Turystyczną Wyróżnieniem w konkursie zwanym „Turystycznym Oscarem” za Najlepszy Produkt Turystyczny 2016, a także będące częścią Strefy Trasy Enduro Srebrna Góra otrzymały tytuł nadawany przez Rowerowe Podhale – Najlepszych Tras Enduro w Polsce.

W roku 2019 zapraszamy na zawody organizowane na naszej Strefie: