Puchar Strefy MTB

Strefa MTB Sudety to największy i najszybciej rozwijający się system górskich tras rowerowych w Polsce, który jest odpowiedzią na szybko rosnący trend aktywnego spędzania czasu wolnego.

Budowany jest nieustannie od 2013 roku przez profesjonalny i zaangażowany zespół, który z rozmachem wprowadza nową jakość i rozwiązania, znane z najlepszych światowych regionów rowerowych. Pełny obraz projektu definiują zróżnicowane trasy (w tym singeltrack’s), infrastruktura przyjazna rowerzystom oraz certyfikacja obiektów noclegowych, gastronomicznych i usługowych. Strefa MTB Sudety to także emocje i rywalizacja w uwielbianej przez zawodników i kibiców serii wyścigów o Puchar Strefy MTB Sudety. Wiedza, pasja i energia, w połączeniu z unikatową naturą, sprawiają że Strefa MTB Sudety to najlepsze miejsce dla fanów kolarstwa górskiego. Bez względu na wiek czy posiadane umiejętności.

Za 2016 rok Strefa MTB Sudety została uhonorowana przez Polską Organizację Turystyczną Wyróżnieniem w konkursie zwanym „Turystycznym Oscarem” za „Najlepszy Produkt Turystyczny 2016” a także będące częścią naszej Strefy „Trasy Enduro Srebrna Góra” otrzymały tytuł nadawany przez Rowerowe Podhale „Najlepszych Tras Enduro” w Polsce.

W trakcie trwania poszczególnych rund pucharu odbędą się wyścigi zróżnicowane pod względem dystansów, kategorii wiekowych, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn a także formuła dla całej rodziny. Swoich sił spróbować będą mogły dzieci, dorośli, amatorzy i zawodowcy. W trakcie wszystkich rund prowadzona będzie klasyfikacja generalna, z której na koniec sezonu zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii. Na każdym etapie(poszczególne rundy) oraz za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przyznane zostaną nagrody.

Puchar Strefy MTB Sudety to nie tylko same zawody kolarskie. Podczas każdej rundy zorganizujemy kompleksowy event z profesjonalnym startem i metą, oprawą muzyczną, pomiarem czasu, strefami gastronomicznymi, sprzętowymi, produkcją foto i video itp. Dzięki temu Puchar będzie wydarzeniem przyjaznym także kibicom, których całe rodziny tłumnie stawią się przy okazji każdej z 8 rund. Szczegółowo i profesjonalnie zaplanowany cykl zawodów, wraz z pełną oprawą i w oparciu o mocne działania PR sprawią, że Puchar Strefy MTB Sudety będzie jednym z najlepszych projektów sportowych na Dolnym Śląsku w nadchodzącym roku. Za sprawą swojej rozpoznawalności, konwersji marketingu przekładającej się na rozpoznawalność a także będzie świetną promocją dla całego regionu pod kątem turystycznym.

W 2018 wspólnie ze Stowarzyszeniem Bike & Run Promotion, autorami serii wyścigów pn. „Kaczmarek Electric MTB” organizujemy na obszarze Strefy MTB Sudety z miasteczkiem zawodów w Bielawie wyścig etapowy pn. Epicka Czwórka (15-18.08.2018).