Blog

Witajcie drodzy kolarze, rowerzyści, amatorzy dwóch kółek. Wspólnie z zespołem Strefy MTB Sudety, SGR Srebrna Góra oraz RM Trainers postanowiliśmy rozpocząć pisać cykl artykułów związanych z naszym bliskim przyjacielem jakim jest „rower MTB”.

Będę tu pisał wraz z innymi o trasach Strefy MTB Sudety, o tym jak przygotować się do wyjazdu w góry, co ze sobą zabrać, jak zaplanować trasę, jak odżywiać się podczas wysiłku. Wszystko po to, aby jazda na rowerze była przyjemna, bo niewątpliwie taka jest. Mamy przecież przepiękną okolicę, idealnie nadającą się na wypady rowerowe ze znajomym, z którymi bliżej możecie poznać nasz region. Z czasem, uwierzcie mi, będziecie chcieli więcej i więcej. Będziecie chcieli wracać w swoje ulubione miejsca, na swoje ulubione trasy. Jazda na rowerze to wspaniała sprawa, dająca wiele przyjemności, pomimo ogromnego wysiłku fizycznego. Dzięki jeździe na rowerze możecie się zrelaksować, uciec od pędu dnia codziennego, możecie poznać wspaniałych ludzi i miejsca. Niewątpliwie będziecie czuć się lepiej, Wasza kondycja i zdrowie się poprawi, a po każdej wyprawie dzięki ogromnej dawce endorfin, będzicie mieć „powera” do realizacji zadań dnia codziennego.

Poruszane tutaj będą również tematy związane z techniką jazdy. Dowiecie się m.in jak poprawić swoją technikę jazdy w terenie. Postaram się Wam przekazać swoją wiedzę i doświadczenie zdobywane przez wiele lat na zawodach kolarstwa górskiego, treningach, kursach instruktorskich czy badaniach. Oczywiście nie sam będę to robił, a z gronem osób, z którymi pracuję, bądź pracowałem. Wszystko po to aby przybliżyć Wam temat kolarstwa górskiego, aby pokonywanie górskich tras było przyjemniejsze i szybsze. Pojawią się artykuły związane z pokonywaniem zakrętów, zjazdów, podjazdów. Będą też loty, czyli pokonywanie tzw. „dropów” czy hop – tutaj z pewnością wypatrujcie tras ENDURO w Srebrnej Górze.

Pewnie każdy z Was się domyśla, że „technika jazdy” to nie wszystko, aby jazda na rowerze była czystą przyjemnością. Potrzebna nam jest również moc nie tylko ta w nogach! Tutaj opowiem pokrótce o tym jak trenuję, o metodach treningowych poprawiających wytrzymałość oraz wydolność naszego organizmu. Przybliżę też temat ćwiczeń poprawiających równowagę oraz tzw. Core Stability, które z pewnością warto stosować jako jedną z form aktywnej regeneracji.

Znajdziecie tutaj również porady odnośnie prawidłowego i zdrowego odżywiania, które mogą być przydatne nie tylko dla kolarza górskiego. Wszystko po to aby jazda na rowerze po „naszej” Strefie MTB Sudety była dla Was przyjemniejsza, bardziej otwarta i bliższa, po prostu do zdobywania każdego dnia 😉

Jeśli pojawią się tematy, kwestie, w których nie wiecie jak się zachować na rowerze MTB i chcielibyście, aby je opisać – napiszcie do nas na adres marketing@strefamtbsudety.pl.

Do zobaczenia na trasach.

By jeździło się lepiej…

                 Pozdrower,